projekt Óčko All Stars Band

27. února 2009 v 14:25 | MjUzIKberus |  ◘ showbiznis - news ◘
Série článku o stavu českých LDN (léčebna dlouhodobě nemocných) inspirovala zástupce hudební stanice Óčko a tucet hudebních hvězd k natočení charitativního hitu Ty jsi jako já. Od jedné písně byl jen krok k celému albu. To vyšlo na konci ledna.


* Jedinečný charitativní projekt hudební televize Óčko vznikl na základě článků MF DNES o neutěšené situaci v léčebnách dlouhodobě nemocných. Iniciátorem vzniku projektu je šéfdramaturg Óčka René Hnilička, který se rozhodl pomoci této opomíjené skupině.

* Co může hudební televize pro staré a nemocné lidi udělat? Natočit píseň. Píseň, na níž se budou podílet přední čeští muzikanti a která bude následně vydána a výtěžek z písničky půjde na nadační fond Veselý senior. 26. ledna navíc vyjde CD na kterém kromě této písně najdete hity všech členů Óčko AllStars. Jeho koupí podpoříte dobrou věc. Více na www.veselysenior.cz

* Jako autor byl osloven Michal Hrůza, který na tuto nabídku okamžitě kývl, a po pěti týdnech vznikla píseň "Ty jsi jako já". Michal pak zavolal několika svým přátelům a nové hudební těleso nazvané Óčko AllStars bylo na světě. "Chtěl jsem, aby tu písničku zpívali důvěryhodní zpěváci, aby nevyzněla trapně a nebylo z toho klišé," říká autor textu i hudby.
V úterý 25. listopadu se tedy sjeli do nahrávacího studia SONO v Nouzově zpěváci a zpěvačky připraveni nahrát song, který není prvoplánovou písničkou o seniorech, ale má v sobě skryté poselství, "Je to klasický hrůzovský hit. Každému hned bude jasné, kdo ji napsal," řekla k písni zpěvačka Aneta Langerová.
* Samozřejmě se všichni zřekli jakéhokoli honoráře. "Kdyby mi za to nabídli peníze, nešla bych do toho. Má to pomoct někomu jinému a ne mně," dodala první česká SuperStar.

čti dál
↓↓↓* První přijeli na natáčení David Koller s Michalem Malátným, dočasní kolegové z kapely Chinaski. Jejich společné hraní je však již u konce a možná je to škoda. "Davidovi to s námi šlo skvěle," zhodnotil Michal Malátný úspěšné turné, v němž David Koller nahradil tragicky zesnulého bubeníka Pavla Grohmana.

* Oba zpěváci se hned pustili do práce. Michal Malátný si sedl k novinám. Ovšem ne proto, aby si přečetl nejnovější zprávy, ale aby se naučil text písně, který v nich byl otištěn. S Davidem si potom střihli, kdo bude nahrávat jako první. Podle něj se pak budou muset řídit i ostatní. Prohrál Michal.

* Jako třetí přijel do studia Václav Bláha, který vytvořil skupině Divokej Bill stanoviště v přilehlé hospůdce. Postupně se k němu přidal zbytek kapely a celé dopoledne o nich nebylo vidu ani slechu. Kdo by si ovšem myslel, že v restauraci tekl alkohol proudem, pořádně by se spletl. "Billové" tu sroceni kolem jednoho stolu pilně trénovali refén.

* "Že ty jsi jako já a já jsem jako ty," znělo šestihlasem na celou hospodu a nutno podotknout, že jim to šlo skvěle. Po chvíli se k nim přidala i Aneta Langerová a Helena Zeťová. Ta přijela se svým osmiměsíčním pejskem Samem, který prý bude zpívat určitě líp než ona. Samíček sice nakonec nezpíval, ale dělal doslova psí kusy, kterými bavil celý štáb.

* Když dorazila i Anna K, Marek Ztracený a Iva Frühlingová, bylo už na place dost zpěváků k natočení sboru. Anna K byla nadšena z tolika známých tváří a hned ji napadlo uspořádat vánoční večírek. Brzy ji však optimistická nálada přešla. Celé natáčení nabralo ohromné zpoždění a řada zpěváků musela brzy odjet na své večerní koncerty. Všichni si ovšem byli vědomi, že to dělají pro dobrou věc a zdrželi se déle, než původně plánovali.

* "Mám úctu ke starším lidem a doufám, že jim tahle píseň aspoň trochu pomůže," svěřila se Aneta Langerová.
Anna K má dokonce vlastní zkušenosti s léčebnami dlouhodobě nemocných, které navštívila se svou babičkou. "S babičkou to bylo tři čtvrtě roku pekla. Jezdili jsme z jednoho místa na druhé. Problém není v přístupu personálu, ale v možnostech, které jsou v některých zařízeních skutečně zoufalé. Chybějí prostě finance," dodala zpěvačka, která věří, že projekt ÓčkoAll Stars je smysluplný, a proto neváhala ani vteřinu, když byla oslovena.

Natáčení až do noci

*I když byla nálada chvílemi napjatá, všichni odcházeli z natáčení v pozdních nočních hodinách s úsměvem na rtech. Postaral se o to především Gipsy, který se svou hyperaktivitou vnesl do namáhavé práce humor a uvolnění.

* Dokázal se ovšem bavit i o vážných tématech. Se zpěvačkou Markétou Jakšlovou z Verony probíral politickou situaci u nás i v zahraničí, kde je jeho kapela paradoxně daleko populárnější než u nás. V písni "Ty jsi jako já" chce vzkázat všem, že budou taky jednou staří a měli by na to myslet.
"Pro Romy jsou starší vážení, jsou hned pod bohy a podle toho se k nim také chováme," dodal bývalý ambasador roku rovných příležitostí Radoslav "Gipsy" Banga.


* Do celkové sestavy chybí ještě Ewa Farna. Ta svůj part natočí o den později. Pak už bude klip úplný a může směle vyrazit do českých hitparád. Na začátku letošního roku vyšlo ono zmiňované CD, kde kromě písně "Ty jsi jako já" najdete i známé songy členů dočasné skupiny s názvem Óčko AllStars.

* Naše hudební hvězdy tímto projektem dokázaly, že jim záleží na těch, kteří zažívají podzim svého života méně radostně, než by sami chtěli. "Nejradši bych na stáří odpočíval v tropických krajinách," říká Michal Malátný. A kdo ne?

Stars, kt. se podíleli: Anna K., Aneta Langerová, David Koller, Divokej Bill, Ewa Farna, Helena Zeťová, Iva Frühlingová, Marek Ztracený, Markéta Jakšlová (Verona), Michal Hrůza, Michal Malátný, Radoslav "Gipsy" Banga

a na závěr klip
Óčko AllStars - Ty jsi jako já


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama