Michael Foret už brzy odhalí své hluboké já

5. února 2009 v 0:05 | MjUzIKberus |  ◘ showbiznis - news ◘
Rozhovor ze dne 26.12.2008
Nemá moc rád, když se o něm mluví jako o finalistovi SuperStar. Ať chce nebo ne, vždy bude s touto populární televizní soutěží spojován. Jeho budoucností je právě dokončovaná deska Uvnitř.

Ahoj Michale, vidíme se po delší době. Na čem zrovna pracuješ?
Teď zrovna doděláváme poslední práce na mé nové desce, která už je skoro hotová. Makáme na tom s klukama už skoro od srpna a deska vyjde zřejmě někdy v polovině ledna. Jsem rád, že už je to za námi, protože poslední týdny a možná i měsíce se nevracím domů dřív jak ve dvě ráno… Je to fuška, ale myslím si, že výsledek bude stát za to. Už teď jsem na ni moc pyšný, protože je to vlastně moje první zcela autorská deska.
Říkáš, že práce na desce je spolupráce. S kým vlastně?
Dal jsem to dohromady s Filipem a Matějem z kapely Toneless. Ti to mají producentsky na starosti, ale vlastně na tom děláme tak nějak všichni. Většinu nástrojů natáčí rovněž Matěj s Filipem. Jen bicí natáčel Honza Janečka ze Southpaw.


Jak jste se dali s Toneless dohromady?
To byla zvláštní situace. Tak nejprve jsme se potkali na pár koncertech v Praze, kde jsme spolu hráli v klubech. Pak jsem se někdy v květnu potkal s Filipem na ulici a dali řeč. Bylo to nadlouho, a tak jsme si řekli, že musíme zajít na pivko a tam vše probrat. Za týden jsem už věděl, že tyhle dva chci jako producenty mé desky. Myslím, že toho máme dost společného. Máme podobný cit k hudbě a rozumíme si i v životě…
Není to tak dávno, co jsi vystupoval s projektem ForetGump. Proč ta spolupráce skončila?
Jednou mi Adam /bubeník/ oznámil, že dělá maturitu a bude pár měsíců mimo. Pak mi kytarista řekl, že má novou práci a nestíhal by se plně věnovat FG. No prostě jsme tak nějak došli k názoru, že bude pro nás všechny lepší, když každý půjde svou vlastní cestou…A tak jsme tento projekt pustili k ledu. Teď to s odstupem času beru spíš jako přechodné období…

Před týdnem byly vyhlášeny výsledky Českého slavíka. Co jim říkáš?
Vždycky čekám, jestli třeba pozvou nějakého zahraničního hosta (někoho známého). A ono nic. Bohužel se mi zdá, že víc peněz investují do "moderátorů". Co se týče výsledků, to už asi nemá smysl komentovat. Je to všechno odraz vkusu české populace. Ale snažím se to respektovat. Musím říct, že se mi líbí, jak vždy vtipně a chytře pan Gott okomentuje své vítězství. To mě vlastně baví na Českým slavíkovi nejvíc. (smích)


Vraťme se k připravované desce. Čím by mohla posluchače oslovit?
Věřím, že pěknými písničkami a hlavně dobrým zvukem, který na české podmínky není nejběžnější. Myslím, že deska bude mít dobrý zvuk.

Už máš pro ni i jméno?
Jasně, to už mám vymyšlený dlouho. Bude se jmenovat Uvnitř. Název mi doporučil jeden profesor, který mi pomáhal s texty. Prý to všechno vyjadřuje mé "hluboké já" (smích). A já na to, proč ne? Je to jednoduchý a možná že to vyjadřuje mé "hluboké já..."

Bude se nějak lišit od tvého debutu Forte? Pokud ano, tak jak?
No tak především tím, že jsem si tentokrát složil vše sám. Texty i hudbu. Teda kromě jedné písničky, kterou složil Adam Koller ještě pro ForetGump. A taky určitě zvukem. Dali jsme si tentokrát záležet na každém detailu, takže myslím, že bude prostě celkově lepší, chytřejší a kvalitnější. A taky rockovější.

Hudební průmysl v té podobě, jak ho známe je před krachem. Je dost těžký se prosadit. Jaký máš cíle a plány s deskou Uvnitř?
Tak především ji vydat a dostat pokud možno do všech obchodů… Taky ji budeme prodávat na mém webu www.foretmichael.cz, který se v současné době spravuje, ale přes Vánoce už bude v provozu. Potom chceme dát dohromady novou kapelu a rádi bychom na jaro/léto naplánovali nějaké turné po české vlasti. Vše ale závisí na úspěchu desky, na vydavatelství a manažerovi.

Vrátíš se na koncertech i ke skladbám z tvé první desky?
Určitě. I na Forte se objevilo pár dobrých písniček, který by bylo škoda nehrát. A navíc, stopáž Uvnitř bude něco málo přes čtyřicet minut, takže jen s tímto repertoárem bych moc dlouho asi nehrál. (smích)

Trochu sis postěžoval nad obecným českým vkusem. Kdo je pro tebe v poslední době opravdovým českým objevem?
Moc českou hudbu neposlouchám. A když už, tak spíš hledám mezi kapelamí jako jsou Clou, Sunshine nebo Southpaw. Ale po tom, co jsem poznal Toneless, tak musím za sebe říct, že tohle je velmi talentovaná a šikovná mladá kapela, která toho ještě hodně ukáže. A taky se mi líbí nová deska Kataríny Knechtový. Ale ta je zase zo Slovenska. (smích)

Toneless u některých lidí z hudebního průmyslu nemají zrovna nejlepší pověst. Jak je vidíš ty z té druhé stránky, když spolu trávíte tolik času při nahrávání desky?
Tak především jsou to kamarádi. Chápu, že na některé lidi můžou působit namyšleně (ostatně stejně jako já). Nemá to ale s arogancí nic společného! Myslí to dobře a to, jak se tváří, nebo jakým tónem a výrazem mluví, nemusí být vždy určující. Bohudík kluci dělají hudbu s anglickým zvukem a bohužel to tu moc lidí v česku nechápe a nestíhá. Opravdu si myslím, že jsou velmi talentovaní. Například jsem slyšel hudbu k filmům, co dělá Matěj a to, co jsem slyšel, bych přirovnal k mnohým zahraničním produkcím.

Teď trochu bulváru… Prý jsi nedávno vyhrál nějaký soud. O co přesně šlo?
Ach jo… To už je za mnou. Ano, vyhrál jsem soud s jedním člověkem, který mi dluží peníze za mé vystoupení ještě z dob SuperStar. Nechci to už řešit. Teď je pro mě nejdůležitější moje nová deska.

Michaeli, dík za rozhovor a když jsou ty Vánoce, nejde to, abych se nezeptal, jak je strávíš ty?
V lese u rodičů s přehrávačem v uších, kde budu od rána do večera poslouchat Uvnitř! (smích). Už se strašně těším. No a taky si chci jet s tátou zarybařit, atd atd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu klikni

KLIK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama