Gipsy.cz vyráží na Eurosong ve speciální sestavě

27. února 2009 v 13:44 | MjUzIKberus |  ◘ showbiznis - news ◘
U příležitosti účasti v soutěži Eurosong (Eurovision Song Contest), která se letos koná v Moskvě, mění populární skupina Gipsy.cz své složení. Bratři Jan a Petr Surmajové (kontrabasista a kytarista) budou nahrazeni hudebníky z Ježkovy konzervatoře.

Lídra kapely Radoslava Gipsyho Bangu a houslistu Vojtěcha Lavičku doplní zatím blíže nespecifikovaný počet mladších školených muzikantů s věkovým

průměrem kolem dvaceti let. Houslovou "sekci" posílí první žena v historii kapely Noemi Fialová a skupina se také změní z čistě romské kapely na kapelu smíšenou.
pokračování
↓↓↓


"Nejrevolučnější novinkou v naší kapele budou živé bicí," řekl houslista Vojtěch Lavička a dodal: "Zatímco doposud jsme naši směs romské muziky a hip hopu vyvažovali, teď bychom chtěli přitvrdit a k hip hopu se přiklonit blíže."

V tuto chvíli není jasné, zda nová sestava, která se bude prezentovat v rámci Eurosongu, bude do budoucna trvalá. "My jí zatím pracovně říkáme eurosongová. Je docela pravděpodobné, že bratři Surmajové s námi budou hrát minimálně až do konce srpna, nicméně už po Eurosongu si všichni společně sedneme a řekneme si, jak se nám nová podoba kapely líbí a jak dál," uvedl Vojtěch Lavička.

"Gipsy.cz je dynamický projekt, který chce jít stále dopředu, Radek Banga nechce donekonečna omílat Romano Hip Hop," řekl Přemysl Štěpánek z firmy Indies Scope, která obě desky souboru vydala. "Cítil jsem už nějakou dobu, že k nějakým změnám bude muset dojít, visely ve vzduchu. Jak tyto změny dopadnou, je samozřejmě v tuto chvíli těžké odhadovat, ale určitě je dobře, že k nim dochází."

Skupinu, která loni nepostoupila z národního kola Eurosongu s písní Benga Beating, nominovala na letošní ročník přímo Česká televize.

Kapela má připraveny dvě písně, Aven Romale a Do You Really Wanna Die Like That? Mezi 1. až 14. březnem budou televizní diváci rozhodovat prostřednictvím SMS zpráv o tom, se kterou na květnové moskevské semifinále Gipsy.cz pojedou. Vybraná píseň zazní v televizi 21. března při vyhlášení cen Akademie populární hudby.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama