Punk

12. ledna 2009 v 11:39 | beruska.luciik911 |  MUSIC - historie a ukázky jednotlivých stylů
Punk, v překladu výtržník je nejen hudební styl, ale je to hlavně životní styl. Punk vyšel, ať chceme nebo nechceme,prý z hnutí skinheads...Ale punkáči se lišili, protože jim nevadilo jaký je kdo barvy, odkud je, jakou má víru, jestli má prachy nebo je chudý...Teď se jen museli nějak odlišit..těžké boty a vystupování proti modernizaci společnosti, touze po penězích atd. to jim zůstalo, ale začali si nechávat narůstat číra aby neměli holou palici jak skinheadi, měnili styl hudby, začali nosit jiné oblečení, prostě změnily životní styl. Takže punk jako hnutí vznikal postupně, přesto za jeho vznik bývá zpravidla označován rok 1976. Anarchopunk (Crass, kteří si ovšem svoji karieru zničili po složení písničky Punk is dead, nebo kapela Poison Girls..) ten nabádal punkáče, aby nebrali drogy, byli proti vládě a hlavní myšlenkou byla nezávislost!!
Další byl třeba Oi!Punk chceteli Streetpunk tento styl vycházel z dělnické třídy, která neměla ráda bohaté.Zkrátka nebrali punkáče z lepších rodin...Tento styl byl velmi agresivní, zběsile rychlý a na punk moc útočný.Nejznámější kapelou s této oblasti je asi The Exploited, pak třeba Sham 69.
Hardcore tento tvrdý punk rock styl se rozšířil z Ameriky nejznámější kapelou je Dead Kennedys, právě oni začali velmi tvrdě kritizovat politiku a společnost a chtěli celý tento systém nějak narušit!HC skupiny se často dostávali do roztržek s normálními punkery, protože některé HC kapely se k punku nedali přirovnávat, navíc HC obsahovali i skinheadské hnutí.Skinheadi a punkáči se dostali v této době do roztržek, které sou dodnes, jde hlavně o názor a životní styl...


Oblečení: K punku neodmyslitelně patří styl oblékání. Úzké potrhané džíny, vysoké boty, rovněž něčím provokující tričko , kožená nebo džínová bunda. Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten řetěz, zámek(samozřejmě visací), spínací špendlíky. V letních dnech jsou oblíbené pod kolena zastřihnuté kalhoty, nejčastěji červené(popřípadě jiné provokující barvy) a vysoké boty nahradí v tomto případě vietnamky. Oblíbená jsou i hadrová či kožená sáčka po vzoru SeX PISTOLS, ozdobená několika spínacími špendlíky. Nesmí chybět ani správný účes, ať už je to číro, bodliny nebo jen tak "rozcuchané " vlasy.Nejznámější punkové skupiny pro vás asi budou : Punk Floid, NVÚ, SPS, Totální nasazení, Visací zámek, E!E, Kohout plaší smrtA z okolí (plzeňský kraj): Vipýchaná fčela, Pivo zdarma, Positive mind, Genetická chyba, Nesermitu atd.

odkazy:

(na bandzone.cz)

(jinde) - official 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 co(S)mic SB co(S)mic SB | Web | 12. ledna 2009 v 14:06 | Reagovat

ahojky Sbinko:)

_______________________________________

_______♥♥♥♥♥♥__________________________

_____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥________________________

___♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥______________________

__♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_____________________

_♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥_____

_♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥___

__♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥__

___♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥__♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥__

____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥__

______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥__

_______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥___

_________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥____

__________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_____

____________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_______

_____________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥________

______________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥__________

_______________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥___________

________________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_____________

_________________♥♥♥♥♥♥♥_______________

_________________♥♥♥♥♥♥________________

__________________♥♥♥♥_________________

__________________♥♥♥__________________

___________________♥___________________

_______________________________________

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama