1x12 Faith

2. ledna 2009 v 19:48 | beruska.luciik911 |  ☻☻Lovci duchů☻☻

Trailer:

Bratrům se na lovu stane nehoda - Deana díky vodě zasáhne vlastní elektrická zbraň a způsobí mu infarkt. Doktoři Deanovi dávají jen pár týdnů života. S tím se Sam nechce smířit a hledá řešení.

Bratři přijíždí k domu. Chystají se na lov.

Ve sklepě najdou ve skříni dvě vystrašené děti. Sam je chce odvést ven, ale na schodech ho někdo chytne za nohu. Dean po neznámé osobě vystřelí a posílá Sama za dětmi. Zůstává dole sám. Když prochází sklepem osoba ho opět napadne a odhodí ho na zem. Dean rychle popadne elektrickou zbraň a vystřelí po osobě. Na zemi je ale voda, a tak Dean dostane šok také. Když přijde Sam najde ho v bezvědomí.

V nemocnici se Sam představuje jako pan Burkovitz. Potom jde říct policii, co se stalo. Příchází doktor, Sam se od něj dozvídá, že elektrický šok způsobil u Deana infarkt a ten mu velmi poškodil srdce. Dává Deanovi pár týdnů, možná měsíců. Sam jde za Deanem.

Dean si je vědom nadcházející smrti a taky toho, že s tím on ani Sam nic neudělá. Sam to takhle nechce nechat.

Sam volá Johnovi. Do hlasové schránky mu sděluje, co se děje. Někdo zaklepe na dveře, když Sam otevře, ukáže se, že je to Dean, který měl být v nemocnici. Sam mu oznamuje, že jeden otcův přítel mu poradil někoho v Nebrasce, prý je to specialista.

Když dorazí na místo, uvidí akorát spoustu nemocných lidí, směřujících do velkého, bílého stanu. Deanovi se to ani trochu nelíbí, ale Sam věří, že jim ten člověk může pomoct. Při další výměně názorů se do diskuze vloží dívka, která tvrdí, že boží cesty jsou nevyzpytatelné. Deanovi se dívka očividně líbí a představuje se jako Laila. Za chvíli Lailu odvede její matka do stanu. Bratři jdou také.

Vevnitř Sam přemluví Deana, aby si sedli dopředu. Hned za Lailu a její matku. Slepý muž na pódiu, reverend začne s proslovem. Dean prohodí tiše něco o penězích, jenže reverend ho zaslechne. Zdá se, že to reverendovi nevadí. Zeptá se Deana na jméno, potom si ho pozve k sobě. Lidé kolem začnou tleskat. Lailině matce se moc nelíbí, že si vybral zrovna Deana. Nakonec se Dean zvedne a jde na pódium. Reverend vyzve publikum k modlení, zvedne ruce a jednu položí Deanovi na spánek. Dean po chvíli klekne na kolena a zhroutí se na zem. Sam jde rychle za ním, ale lidé kolem tleskají. Najednou se Dean probere a všimne si, že vedle reverenda stojí starý muž v černém, který po chvíli zmizí.

Druhý den mu v nemocnici doktorka sděluje, že je jeho srdce naprosto v pořádku a ani s ním nikdy nic nebylo. Ještě se od doktorky dozvídají, že včera zemřel sportovec v jeho věku na infarkt. Deanovi se to zdá být podezřelé a chce to prošetřit. Myslí že to má spojitost s mužem, kterého zahlédl.

Dean jde za reverendem, aby zjistil, co se stalo. Dozvídá se, že se reverend jednou probudil slepý. Doktoři tvrdili, že má rakovinu a dali mu měsíc života. Jeho žena se modlila tak dlouho, dokud rakovina nezmizela. Dean chce ještě vědět, proč si vybral zrovna jeho. Reverend říká, že se podíval do jeho srdce, kde viděl muže s důležitým úkolem.

Sam zjišťuje podrobnosti o infarktu sportovce Marshalla. Ještě před smrtí tvrdil, že ho někdo pronásleduje. Když Sam odchází, všimne si zastavených hodin na 16:17, času kdy Marshall zemřel.

Když jde Dean od reverenda, potká Lailu, ta jde s matkou za reverendem. Reverendova žena je odmítá pustit dovnitř, protože její muž odpočívá. Lailina matka se zastaví u Deana, který rozhovor vyslechl. Vadí jí, že reverend léčí pokaždé někoho jiného, když oni dvě už byli na všech bohoslužbách. Dean chce vědět, co je Laile. Má neoperovatelný nádor na mozku, doktoři jí dávají 6 měsíců.

V motelu oznamuje Sam Deanovi, co zjistil. Posledních 6 vyléčení proběhlo zrovna ve chvíli, kdy někdo jiný zemřel. A všechny oběti zemřou na stejné příznaky, které reverend zrovna léčí. Deanovi se nelíbí, že kvůli němu někdo zemřel.

Reverend zrovna léčí nějakého muže.

Samovi není jasné, jak reverend mění život za život. Dean ale ví. Ten muž v černém - Smrtka.

Dívka zrovna běhá v lese. Zastaví se a uvidí stejného muže, jako Dean. Utíká před ním. Muž se najednou objeví před ní. Položí jí ruku na spánek, dívka začne umírat.

Následně se muž zjeví u reverenda a položí ruku na spánek léčenému muži, ten se uzdraví.

Bratři probírají situaci. Musí zjistit, jak reverend ovládá smrtku. Sam si vzpomene na kříž, který viděl na reverendově stole. Stejný kříž, je na tarotové kartě se smrtí. Reverend nejspíš používá černou magii k ovládání smrti. Dean ho chce zabít, ale Sam mu to vymlouvá, má lepší nápad. Zjistit jaký druh černé magie používá a přerušit kouzlo.

Bratři jedou opět na místo bohoslužby. Sam se vkrádá do domu, aby našel knihu kouzel. A také ji najde, společně se ''seznamem'' obětí. Další na řadě, je muž z parkoviště, který zpochybňuje reverendovo léčení.

Dean má za úkol zdržet bohoslužbu.

Další na řadě je konečně Laila. Dean neví, co má dělat. Snaží se odradit Lailu, aby se nechala uzdravit. Reverendova žena odvede Lailu na pódium, potom se vytratí.

Sam na parkovišti zaslechne křik o pomoc. Smrťák pronásleduje další oběť.

Reverend se chystá k rituálu. Dean nahlásí požár a všichni začnou opouštět stan. Lailina matka je zoufalá. Dean volá Samovi, že obřad skončil.

Smrtka si jde stále pro svoji oběť. Reverend ho tedy neovládá.

Dean si všimne reverendovi ženy, jak pronáší zaklínadlo a zastaví ji. Ta na něj zavolá ochranku.

Smrtka odejde.

Reverendova žena venku Deanovi skrytě naznačuje, že bude další obětí. Reverend slibuje Lailině matce, že večer Lailu vyléčí.

Na pokoji ukazuje Sam Deanovi knihu, kterou našel. Probírají, jak zrušit kouzlo, kterým Suan ovládá smrtku. Musí zničit oltář a kříž, který má Suan na krku.

Bratři jedou na místo bohoslužby, kde má reverend vyléčit Lailu. Deanovi je Laily líto, ale zabránit obřadu musí. Ve stanu Suan není, takže bude nejspíš v domě. Dean na sebe strhává pozornost hlídačů, aby Sam mohl vniknout do domu.

Sam jde do sklepa, kde najde oltář. Je na něm Deanova fotka. Sam oltář zničí, ale Suan ho uvězní ve sklepě.

Reverend začíná s obřadem.

Deanovi se najednou zjeví smrtka a položí mu ruku na spánek.

Suan pronáší kouzlo.

Reverend také pokládá Laile ruku na spánek. Dean i Laila padnou do kolen.

Sam přichází za Suan a rozbíjí jí kříž.

Reverend odloží ruku od Laily a shání se po Suan.

Mezitím se Suan zjeví smrťák a zabije ji.

Bratři nasedají do auta a jedou do motelu.

Když si v motelu balí věci, Laila se ještě přichází rozloučit s Deanem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama