1x11 Scarecrow

2. ledna 2009 v 19:46 | beruska.luciik911 |  ☻☻Lovci duchů☻☻

Trailer:

Mladému páru se rozbije auto. Chtějí dojít pro pomoc, no začne je pronásledovat oživlý strašák z pole a oba je zabije. Bratrům volá John a dává jim jména - jména zmizelých párů, které nedojely do cíle.

Burkitsville, Indiana, před rokem - Holly a Vincovi na cestě chcípne auto, kromě toho nefunguje ani mobil. Když jdou požádat o pomoc do nejbližšího domu, narazí na strašáka. Chvíli si ho prohlíží a když od něj odchází, strašák za nimi otočí hlavu. Holly je z něj vyděšená a radši si pospíší, po chvíli zaslechnou podivný zvuk a tak se dají do běhu. Po chvíli běhu si Holly všimne, že Vince někam zmizel, navíc zaslechne další zvuky a tak se rozeběhne cestou kudy přišli. Po pár metrech zakopne, když se koukne o co zakopla, uvidí mrtvého Vince a blížícího se strašáka.

Bratři spí. Samovi zazvoní mobil, volá mu John. Sam chce vědět, kde je, ale John mu to nemůže říct. Akorát mu prozradí, že loví věc, která zabila matku. Je to démon. Taky se mu omlouvá za to, co se stalo Jessice. Sam chce s hledáním démona pomoct, ale John odmítá, nechce je do ničeho zatahovat. Dean sebere Samovi telefon, John mu ještě akorát nadiktuje pár jmen.

V autě řeší jména, co jim John dal. Jsou to jména párů, které záhadně zmizeli. Všechno to byly cestující páry, které ovšem nedojely na místo určení. A všechny páry také přejížděli 2. týden v květnu přes stejnou část Indiany. Teď je mimochodem také 2. týden v květnu. Takže bratři musí zabránit dalšímu zmizení. Sam najednou zastaví auto. Odmítá jet do Indiany, hodlá jet do Kalifornie, protože John mu volal z budky v Sacramentu a Sam s ním chce hledat démona. Dean namítá, že když si John nepřál, aby za ním jeli, tak za ním nepojedou. Po chvíli hádání Sam vystoupí z auta, sebere nějaké věci z kufru a odchází. Dean ho tam nechá a do Indiany odjíždí sám.

Dean se v různých městech ptá na Holly a Vince, ale zatím je nikde nikdo nepoznává.

Sam jde po silnici, vyhlíží nějaká auta, až narazí na dívku. Ta mu nechce říct kam má namířeno, protože to může být klidně nějaký blázen. Po chvíli u nich zastaví auto. Řidič odmítá svézt Sama a tak odváží jen dívku.

Dean konečně naráží na rodinu co si Holly a Vince pamatují a dozvídá se od nich, kudy Holly s Vincem pokračovali v cestě.

Když jede Dean po dál, začne EMP ukazovat velkou hodnotu. Dean se tedy vydá prozkoumat okolí. Když dorazí ke strašákovi, všimne jeho ruky a rozhodne se prohlídnout si ji víc z blízka. Přistaví si žebřík a když je výš, zjistí, že strašák má na ruce stejné znaky jako měl Vince tetování.

Dean se vrátí do města. Povídá si s Emily, která právě díky tetování poznala Vince na fotce. Ta mu vypráví, že se do města přistěhovala, když jí bylo 13, protože její rodiče zemřeli při automobilové nehodě a tak ji strejda s tetou vzali k sobě. Dean se také dozvídá, že strašák v sadě nikomu nepatří, je tam odjakživa. Také zjišťuje, že ve městě už se zastavil další pár.

Sam na autobusové stanici zjišťuje, že další autobus do Kalifornie jede až zítra. Při odchodu si opět všimne dívky ze silnice. Ta tvrdí, že má též namířeno do Kalifornie a představuje se. Je to Meg.

Dean jde do bistra, kde je zrovna na jídle i pár, co projíždí městem. Zjišťuje, že se zastavili ve městě, kvůli vyteklé brzdové kapalině. Auto by mělo být opravené po západu Slunce, kdy se chystají pokračovat v cestě. Dean nabízí pomoc. Zadarmo by opravil auto do hodiny. Pár však odmítá, radši to nechají na mechanikovi. Dean se je snaží varovat, že v noci jsou silnice nebezpečné, ale zdá se, že pár už nechce v konverzaci pokračovat. Po chvíli přichází šerif, kterého zavolal vedoucí bistra.

Dean je vykázán z města.

V noci se Dean opět vrací do města.

Pár prochází sadem, protože se auto už zase rozbilo. Za nimi se mihne strašák. Po chvíli se objeví před nimi, pár se dá na útěk a strašák je pronásleduje. Najednou se tam objeví Dean a posílá je do auta, střílí po strašákovi, ale zdá se, že mu to není nic platné. Když se všichni dostanou k autu, strašák se ztratí.

Ráno volá Dean Samovi. Oznamuje mu, co se stalo. Strašáka nejspíš oživil nějaký pohanský bůh a obyvatelé Burkitsville mu posílají páry jako oběti. Dean zatím však nezjistil o jakého boha se jedná, takže ho nemůžou zabít. Má proto namířeno na místní univerzitu, aby se dozvěděl víc.

Od profesora univerzity se Dean dozvídá o bohu Vanirovi, který ochraňoval vesnice od zla. Svojí sílu bere z posvátného stromu. Jakmile Dean při odchodu otevře dveře, šerif ho omráčí puškou.

Obyvatelé města probírají další oběti.

Strýc s tetou odvádějí Emily do sklepa, kde už je Dean.

Sam se snaží marně dovolat Deanovi. Rozloučí se s Meg a odjíždí do Burkitsville.

Dean se od Emily snaží zjistit, jestli si nevšimla, že by se místní chovali k nějakému stromu jinak než k těm ostatním. Dozvídá se o jedné jabloni v sadu tzv. Prvním stromu. Nato si pro ně už přijdou ostatní se slovy, že už je čas.

Dean s Emily jsou v sadě přivázáni ke stromům.

V noci zaslechnou kroky, myslí si, že je to strašák, ale je to Sam. Když odváže Deana, zjistí, že strašák už není a svém místě. Při útěku ze sadu, je obklíčí obyvatelé města. Najednou Emilina strýce zabodne strašák. Poté sebere i její tetu a oba je odvleče pryč. Bratři s Emily rychle utečou ze sadu.

Ráno se všichni tři vydají hledat jabloň. Najdou jí a Emily jí spálí.

Ještě se rozloučí s Emily, která odjíždí pryč a také se vydávají na další cestu.

Meg pokračuje stopem v cestě, přiměje řidiče zastavit. Vyndá z tašky pohár a podřízne řidiči hrdlo. Krev řidiče nechává stékat do poháru, přičemž odříkává kouzlo. Následně krev promíchá a ta začne vířit. Přes krev s někým mluví o tom proč měla nechat Sama a Deana jít, když je mohla zastavit. Následně dostává rozkazy a skončí debatu prozrazením, že jednala se svým otcem....


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama