1x10 Asylum

2. ledna 2009 v 19:44 | beruska.luciik911 |  ☻☻Lovci duchů☻☻

Trailer:

Do Rooseveltského ústavu se vloupe místní mládež, kvůli ověření děsivých historek o duších bývalých pacientů. Dva policisté mládež vyvedou, no jeden z nich následně zešílí a zastřelí svou ženu i sebe. Bratry do ústavu dovede zpráva od Johna - souřadnice.

Rooseveltský ústav, Rockfort, Illionois - Dva policisté jdou v noci zkontrolovat starý ústav. Jeden přitom vypráví legendu o ústavu. Říká se, že je stále obydlený duchy mrtvých pacientů a když v něm člověk stráví noc, přijde o rozum.

Vevnitř hledají děti, které i přes zákaz do ústavu chodí. Když si všimnou přeštípaných řetězů, rozdělí se. Jeden z policistů Walter najde pootevřenou místnost a vydá se jí prozkoumat. Druhý mezitím nachází děti. U Waltera se najednou otevřou další dveře.

Policista odvedl děti ven, kde s nimi počkal na odvoz. Když jsou pryč zavolá Waltera, ten už stojí za ním. Na dotaz jestli něco nevyděl, odpoví, že ne. V autě se Walterovi na chvíli spustí krev z nosu.

Když přijde Walter domů, žena na něj mluví, ale on jí neodpovídá. Potom vezme zbraň a zastřelí ji.

Sam se snaží dovolat někomu, kdo by měl informace o jejich otci, ale nikdo nic neví. Sam by jeho zmizení nejradši oznámil na policii, ale Dean nesouhlasí, protože by se to Johnovi nelíbilo. Deanovi přijde zpráva. Jsou v ní pouze čísla 42 a -89. Dean myslí, že jsou to souřadnice od Johna.

Dean zjistí že jsou to souřadnice Rockfortu v Illinois. V Rockfortských novinách ještě zjistil, že policista Walter Kelly zastřelil svojí ženu a potom si vystřelil mozek. Ještě předtím byl však Kelly se svým parťákem v Roosevetském ústavu, o kterém se John zmínil ve svém deníku. Sama trochu rozčílí, že je John posílá na práci, ale Dean rozhodne, že pojedou.

Jako novinář jde Dean za Kellyho parťákem, ten ale očividně nechce událost probírat. Přichází Sam a odhání Deana s tím, že by měl policistovi prokázat trochu úcty. Dean tedy odchází. Sam objedná dvě piva a sedne si k policistovi.

Venku Sam oznamuje Deanovi co zjistil. Kelly byl dobrý policista s výbornými výsledky a se svojí ženou plánovali děti. Zjistil toho však ještě víc.

Bratři jdou do ústavu. Přijdou až k jižnímu křídlu, o kterém je v deníku také zmínka. V roce 1972 se tam vkradly 3 děti, ale vrátilo se jen jedno. Jdou tedy křídlo prozkoumat. O chvíli později najde Dean v místnosti destičku se jménem Sanforda Ellicotta - šéfa oddělení a s tím, že toho musí o jižním křídle zjistit víc, odchází.

Sam se objedná k psychiatrovi Jamesovi Ellicottovi. Snaží se od něj získat nějaké informace o jeho otci, ale doktor svede řeč na Sama. Sam se však po chvíli rozpačitého vyprávění zeptá na jižní křídlo. Doktor s ním tedy uzavře dohodu, on mu poví vše o povstání v jižním křídle, když mu Sam poví o svém bratrovi.

Sam jde za Deanemn, který na něj už čeká a vypráví mu co zjistil. V roce 1964 se pacienti jižního křídla vzbouřili, zaútočili na doktory a prakticky převzali kontrolu nad ústavem. Několik lidí zemřelo, ale několik se jich také vůbec nenašlo, včetně doktora Ellicotta.

Dva teenageři jdou v noci do ústavu na rande. Kevin chce jít prozkoumat jednu místnost, ale dívka se ho snaží odradit, Kevin však stejně jde. Když na něj dívka čeká, zaslechne podivné zvuky a za Kevinem se zavřou dveře. Po chvíli dojde Kevinovi baterka a rozhodne se vrátit. Ve dveřích už ale stojí dívka a jde k němu. Začnou se líbat, když Kevin zaslechne z dálky jak ho jeho dívka volá. Odstrčí dívku, se kterou se líbal a všimne si jejího zohaveného obličeje.

Do ústavu přichází bratři. EMP už od začátku ukazuje na přítomnost ducha. Když přijdou do jedné z místností, objeví se při průzkumu za Samem duch nějaké ženy, Dean ho rychle zastřelí. Samovi je divné, že se ho žena ani nepokusila napadnout. V další místnosti narazí na dívku, co přišla s Kevinem. Jmenuje se Kate. Oznámí jim, že viděla divné věci a slyšela Kevina odněkud křičet. Dean chce, aby ji Sam odvedl ven, ale Kate bez Kevina neodejde. Rozdělí se tedy a vyrazí hledat Kevina.

Po chvílí hledání najde Sam Kevina v bezvědomí. Probere ho a ten mu začne vyprávět co se mu stalo. Potkal dívku se zohaveným obličejem, ale nijak mu neublížila, pouze ho políbila. Taky mu chtěla něco pošeptat do ucha, ale on utekl.

Dean jde s Kate chodbou. Kate si stěžuje na to, že jí bolí ruka, když jí Dean posvítí, ukáže se, že jí někdo drží. Kate se lekne, něco jí zatáhne za dveře a ty se zavřou. Dean se je snaží otevřít, ale nejde to. Kate je v místnosti s duchem nějakého muže. Přibíhá Sam s Kevinem. Sam chce po Kate, aby se ducha nebála ale jen se na něj podívala, protože se jim nesnaží ublížit, chtějí pouze komunikovat. Kate udělá, co jí Sam říká a nechá ducha, aby jí něco pošeptal. Po chvíli se dveře otevřou a Kate vyjde ven a oznámí, co jí duch sdělil. Jsou to čísla - 137. Sama napadne, že by to mohlo být číslo pokoje. Dean ho pošle vyvést Kate a Kevina ven a jde prozkoumat pokoj 137.

Když Sam dorazí k východu, zjistí, že žádné dveře nejdou otevřít. Něco chce, aby zůstali uvnitř.

Dean najde v pokoji, který patřil doktoru Ellicottovi tajnou skrýš a v ní deník.

Samovi zazvoní telefon. Dean chce, aby za ním rychle přišel do sklepení. Sam předá Kate brokovnici na obranu před duchy a odejde za Deanem.

Sam vejde do stejné místnosti, do které předtím vešel policista Kelly. Místnost vypadá jako operační sál. Sam odhrne plentu, na které se mihl stín, ale nikdo za ní není. Když se otočí, nějaký muž ho chytne za hlavu s tím, že mu bude líp.

Dean hledá Sama, narazí na Kate s Kevinem, ti mu oznámí, že Sam šel za ním do sklepa, když mu zavolal. Dean si ale žádného telefonátu není vědom a vydá se za Samem.

Při cestě do sklepa narazí Dean na Sama. Ten tvrdí, že je všechno v pořádku. Dean mu oznámí co zjistil o doktoru Ellicottovi. Ellicott prováděl různé experimenty na svých pacientech, snažil se uvolnit jejich zlost, ale pacienti byli čím dál víc agresivnější až z toho zešíleli. Jeho duch teď dělá to samé. Taky zjistil, že někde ve sklepě měl doktor ukrytý operační sál, kde pokusy prováděl. V něm nejspíš budou i jeho kosti, musí je najít a spálit.

Dean podle průvanu zjistí, kde jsou tajné dveře. Sam na něj však namíří brokovnicí a chce, aby od dveří uhnul. Deanovi dojde, že mu Ellicott něco udělal a vyprovokuje Sama k tomu, aby na něj vystřelil, protože kamennou solí ho nezabije. Sam tedy vystřelí. Dean proletí dveřmi a Sam jde k němu blíž. Už má dost toho, jak o něj pořád jen poslouchá co má dělat a nelíbí se mu ani, že poslouchají Johnovi rozkazy. Dean mu podá normální zbraň s tím, že zabere líp než sůl. Sam na něj namíří a když zmáčkne spoušť, ukáže se, že zbraň není nabitá. Dean ho svalí na zem a omráčí.

Při průzkumu sálu najde skříň, ve které je ukryto doktorovo tělo. Najednou ho srazí rozjetá nosítka. Přijde k němu doktor a začne mu do hlavy pouštět elektrické výboje. Dean se natáhne pro zapalovač a hodí ho do skříně. Tělo se vznítí, po chvíli shoří a duch se rozpadne.

Venku se bratři rozloučí s Kate a Kevinem. Sam se ještě omluví Deanovi za to, co mu řekl a odjedou do motelu. V noci zazvoní Deanovi telefon, ale protože spí zvedne ho Sam. Volá John. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama