1x09 The Journey Home

2. ledna 2009 v 19:42 | beruska.luciik911 |  ☻☻Lovci duchů☻☻

Trailer:

V Kansaském Lawrence se do bývalého domu Winchesterových nastěhuje matka s dvěma dětmi. Samovi se v té době zdají sny o ženě křičící v jejich starém domě, a tak se vydávají s bratrem do jejich rodiště.

Lawrence, Kansas - Malá dívka Sara přichází v noci za mámou, která zrovna vybaluje věci, s tím že má něco ve skříni. Máma tedy skříň prohlédne a ujistí dívku, že v ní nic není. Při odchodu ještě zajistí dveře od skříně židlí.

Žena se vrátí k vybalování. Najednou zaslechne podivné zvuky ze sklepa a zajde se podívat jestli to nejsou krysy. Ve sklepě najde akorát skříňku s věcmi po minulých obyvatelích domu - rodině Winchesterovic.

Mezitím se v dívčině pokoji židle sama odsune od skříně a skříň se otevře. Když je skříň otevřená, objeví se uvnitř hořící postava a dívka začne ječet.

Samovi se zdá o křičící ženě v domě, v tom ho probudí vlak.

Dean se snaží najít nějaký případ, ale Sam ho neposlouchá a kreslí si strom. Má pocit, že už ho někde viděl. Vytáhne z deníku fotku, kde stojí před jejich domem a uvidí na ní stejný strom. Tvrdí, že se musí vrátit domů, protože nynější obyvatelé mohou být v nebezpečí. Dean chce nějaký důkaz a tak mu Sam poví o jeho nočních můrách, které se občas vyplní a teď se mu zdálo o ženě, křičící o pomoc v jejich domě. Dean tedy přistoupí na to, že to prošetří.

Když bratři dorazí na místo, nová obyvatelka domu Jenny je bez problémů pustí dovnitř. Jenny jim poví o problémech s domem, jako poblikávání světel nebo zvucích škrábání ze sklepa. Sara jim také poví o hořící postavě v její skříní, ale Jenny i Sam ji uklidní, že tam nic takového není.

Když odejdou z domu, začne Sam uvažovat o možnosti, že je v domě stejná věc, co zabila Jessicu a mámu. Dean tu možnost taky bere a shodují se na tom, že musí dostat Jenny s dětmi pryč z domu.

Na benzince zavolá Dean Johnovi s tím, že se do jejich domu možná vrátila věc, co zabila Mary, ale dovolá se jen do hlasové schránky a tak mu nechá vzkaz, aby přijel a pomohl jim.

V noci si Jenny zavolá do domu instalatéra kvůli zacpanému odpadu. Při opravě se sám zapne drtič odpadků a rozseká opraváři ruku.

Bratři jdou druhý den jako policisté do autodílny, ve které byl kdysi John spolumajitelem. Vyšetřují jeho zmizení a potřebují o něm vědět co nejvíc. Kromě toho, že John začal po požáru navštěvovat místní věštkyni, se ale nic podstatného nedoví.

U věštkyně Missouri se nedoví nic kromě toho, že to co zabilo Mary bylo hodně zlé.

Mezitím, když jde Jenny prozkoumat další divné zvuky, otevře se sama jejímu mladšímu synovi Ritchiemu ohrádka. Lednice, ve které je džus, který má Ritchie rád, se také sama otevře. Ritchie si pro něj vleze a lednice se za ním zavře. Po chvíli se vrátí Jenny a najde Ritchieho zavřeného v lednici.

V tom přijdou bratři s Missouri. Jenny je pustí dovnitř, aby mohli prozkoumat dům.

V pokoji, kde tenkrát vypukl požár, vycítí věštkyně spoustu temné energie, ale podle ní se nejedná o stejnou věc co zabila Mary. Jedná se o duchy, kteří sem přišli kvůli tomu co se tehdy stalo. Podle ní energie v domě přitáhla poltergaista, který nepřestane dokud nebudou Jenny a její děti mrtví.

U Missouri dají bratři dohromady nějaké bylinky, které by měli duchy v domě zničit.

V noci pošlou Jenny a děti pryč z domu a dají se do čištění domu. Do každé stěny v každém patře musí vložit směs bylinek.

Při čištění napadne všechny tři duch, ale až na Sama se nikomu nic nestane. Toho duch málem uškrtí kabelem od lampy, ale Dean ho včas zachrání a duch nakonec opustí dům.

Když je po všem rozloučí se s Jenny a odejdou.

V noci se začne Jenny třást postel.

Bratři z venku ještě sledují dům, když Sam zahlédne Jenny v okně stejně jako ve snu.

Vběhnou dovnitř. Dean vyvede Jenny a Sam dojde pro děti. Odvede Saru z pokoje, kde je hořící postava a pošle ji s Ritchiem ven. Hned na to ho něco popadne a odtahne pryč.

Venku Sara poví, co se stalo a Dean se okamžitě vydá za Samem.

Do domu dorazí Dean zrovna, když se hořící postava chystá dojít pro Sama. Chce ji zastřelit, ale Sam mu v tom zabrání, protože ví, kdo to je. Postava se najednou změní v Mary. Mary se omluví a potom promluví k duchovi, aby odešel z domu a nechal je jít. Na to opět shoří.

Ráno se bratři rozloučí s Jenny a Missouri a odjedou.

Když dorazí Missouri domů, sedí u ní John. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama