1x08 Bugs

2. ledna 2009 v 19:39 | beruska.luciik911 |  ☻☻Lovci duchů☻☻

Trailer:

Na stavbě v Oklahomě umírá dělník napadený brouky. Bratři dle novin zjistí, že dělník zemřel na nemoc šílených krav během hodiny. Vzhledem k faktu, že nemoc se normálně projevuje až po třech měsících, bratři jedou navštívit stavbu.

Oasis Plains, Oklahoma - Dva plynaři pracují na stavbě. Dustin, jeden z nich, si všimne otřesů země a po chvíli se propadne do jámy. Druhý dělník Travis jde pro lano. Mezitím začne po Dustinovi lézt spousta brouků a když se Travis vrátí, Dustin už je mrtvý.

Sam si před barem čte o záhadném úmrtí. Přichází Dean s penězi. Sam by byl nejradši, kdyby si vydělávali normální prací a ne různě po barech. Dean se bude radši držet druhé varianty, protože je zábavnější. Sam mu poví o smrti Dustina Borwashe, který zemřel na nemoc šílených krav. Deanovi na tom nepřijde nic zvláštního. Sam ale tvrdí, že než se taková nemoc projeví trvá to měsíce. Dustina zabila do hodiny. Vyráží tedy do Oklahomy.

Bratři jdou za Travisem. Ten jim vypráví co se stalo, podle něj Dustin nevykazoval žádné příznaky nemoci šílených krav. Sam požádá Travise, aby jim ukázal místo, kde Dustin zemřel.

Na stavbě prozkoumávají jámu. Dean vyprovokuje Sama, aby do ní vlezl a prozkoumal ji.

V autě si Sam prohlíží brouka co v jámě našel, nic jiného tam nebylo. Deanovi přijde absurdní, aby pár brouků někomu sežralo mozek. Jedou se tedy ujistit, zdali se podobná věc už nestala. Začnou třeba na párty s jídlem zdarma.

Pod záminkou hledání domu v Oasis Plains se vetřou na párty, kde se kromě sousedky Lindy seznámí ještě Matthewem, synem majitele pozemků Larryho. Dean oznamuje Samovi co zjistil, že asi před rokem zemřel jeden ze zeměměřičů po včelím bodnutí na alergickou reakci.

V autě probírají co mohlo způsobit útok hmyzu. Dean myslí, že někdo nebo něco hmyz kontroluje. Napadá ho Matthew, protože má hmyz jako koníček. Po této úvaze přiměje Sama zastavit. Protože si chce vyzkoušet parní sprchu, přespí v jednom z neobydlených domů.

Linda přichází domů. Když se sprchuje všimne si, jak ze sprchy vylézají pavouci, lekne se a proběhne sklem ve sprše. O pár metrů dál ji pavouci zabijí.

Sam oznamuje Deanovi, který si užívá sprchu, že o tři domy dál byla nahlášená mrtvola.

Na místě se dozvídají, že šlo o Lindu. Musí se dostat do domu a zjistit, jestli se opět jedná o hmyz.

V koupelně najde Dean pavouky.

Bratři sledují Matta. Jdou za ním až do lesa, kde Matt zrovna našel kudlanku. Tvrdí, že s hmyzími útoky nemá nic společného a chce jim něco ukázat.

Dovede je na místo, kde je spousta hmyzu různých druhů. Vypadá to, jako by se tam shromažďovali. Sam si kousek dál všimne podivného místa plného žížal. Při průzkumu najde Dean lebku.

S krabicí plnou kostí jdou bratři jako studenti antropologie na místní univerzitu. Dozvídají se, že kosti jsou 170 let staré a patřili pravděpodobně nějakému domorodci. Také se dozvídají, že v Sapulpale asi 60 mil od nich má sídlo indiánský kmen Euchee, tam by se mohli dozvědět víc.

V Sapulpale se dozvídají, že před 200 lety, se o území Oasis Plains vedl boj. Když boje po 6ti dnech skončili, indiánský náčelník prosil nebesa, aby území ochránilo před dalšími Američany, příroda se spojila a přinesla mnoho dnů bídy. To vysvětluje hmyz. Dozvídají se také, že 6tý den od prvního úmrtí, budou všichni na území Oasis Plains mrtví.

Venku si spočítají, že šestý den končí dnes a proto musí rychle dostat všechny obyvatele čtvrti pryč.

Matt je v noci na zahradě, všimne si díry v zemi a jde k ní. Z díry začnou vylézat šváby a Matt odejde do domu.

Dean se volá Larrymu, vydává se za Travise a pod záminkou úniku plynu chce, aby všichni opustili dům. Larry mu na to však neskočí, protože Travise zná. Sam tedy volá Mattovi. Dean po něm chce, aby si vymyslel, že na pravé straně hrudi cítí bolest a musí do nemocnice.

Když přijedou k Larryho domu, zjistí, že rodina je pořád ještě doma. Naštvaný Larry po nich chce, aby odešli nebo zavolá policii. Matt se ho snaží přesvědčit, že jim bratři chtějí pomoct, ale Larry ho neposlouchá. Dean najedou zaslechne bzukot. Za chvíli se v dálce objeví obrovské množství hmyzu mířící k domu. Všichni se rychle schovají dovnitř.

Larry pošle svojí ženu zavolat 911 a odchází s Deanem pro ručníky. Sam jde s Mattem zakrýt všechny díry v domě. Jenže telefon nefunguje a po chvíli vypadne i elektřina. Hmyz obklopil celý dům. Dean najde v kuchyni přípravek na hubení hmyzu. Za chvíli se už hmyz dostává krbem do domu. Dean zapaluje sprej, aby hmyz odehnal a posílá všechny nahoru.

Když se dostanou na půdu, ukáže se, že už se tam prokousávají termiti. Po chvíli se podaří termitům vykousat díru, kterou dovnitř začnou létat včely. Jakmile se bratrům podaří zadělat jednu díru, o kousek dál vznikne další a chvíli na to se uvolní i ta první. Naštěstí za chvíli vysvitne slunce a všechen hmyz odletí.

Odpoledne se ještě bratři ujistí, že je všechno v pořádku a odjíždí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama