1x05 Bloody Mary

2. ledna 2009 v 19:32 | beruska.luciik911 |  ☻☻Lovci duchů☻☻

Trailer:

Tři děvčátka vyvolávají pomstychtivého ducha starého mýtu - Krvavou Mary. Tu noc umírá otec jedné z nich na vykrvácení z očí. Sam a Dean se vydávají do Ohia podívat se na tento podivný úkaz.

Toledo (Ohio) - Tři děvčátka hrají v noci vadí nevadí. Jedna z nich řekla vadí, a tak dostala úkol. Jít do koupelny a před zrcadlem říct třikrát "krvavá Mary". Úkol splní. Kamarádky ji vyděsí rámusem, což přivolá jejího otce. Ten chce, aby se ztišily a odchází do koupelny. V každém odraze cestou po chodbě se zjevuje duch Mary. V koupelně otec si vybírá léky. Jakmile se podívá na odraz začne mu žilnatět tvář a krvácet oči. Přichází starší dcera. Jde po chodbě a uvidí vytékat krev z koupelny. Otevře dveře a křičí.

Sam spí. Zdá se mu o noci, kdy zemřela Jessica. Ta řekne "Proč Same" a pohltí jí plameny. Sam se hrůzou strhne a Dean ho budí. Sam nechce o svých nočních můrách mluvit. Jdou prověřit smrt muže ze začátku - Schuemakera. Přicházejí do márnice, jako studenti medicíny. Hlídač je nechce pustit. Sam ho uplatí. Mrtvému vytekly oči, jako by v něm něco vybuchlo. Odhadují to na mrtvici.

Na odchodu Sam váhá, zdali to není jen medicínský úkaz. Dohodnou se, že to prověří. Jdou na kar mrtvého.

Jdou za starší dcerou Donnou a představují se jako otcovi spolupracovníci. Ptají se jestli měl otec zdravotní problémy. Mladší dcera Lilly říká, že je to její vinna. Mluví o vyvolávání krvavé Mary. Sestra ji okřikne, že je to hloupost. Bratři přitvrzují, že vyvolávala ona, ne její otec. Bratři jdou do koupelny. Jsou zde zbytky krve. Pochybují o pravdivosti legendy krvavá Mary. Je hodně verzí a kromě toho ji hraje spousta dětí a neumírají. Jediné, co sedí jsou vyškrábané oči před zrcadlem. Přichází blondýnka z karu Charlie a vyhrožuje, že když jí neřeknou, co tam pohledávají bude křičet. Bratři mluví o nadpřirozené smrti. Charlie váhá. Sam jí dává číslo, aby zavolala, kdyby se něco stalo.

Bratři jdou do knihovny hledat potenciální Mary. Počítače jsou mimo provoz a bratři si vymění zoufalý pohled.

Charlie volá z auta kamarádce, co byla také na karu u Schuemakerů. Ta si utahuje z její víry v krvavou Mary. Jde před zrcadlo a vyvolává Mary. Následně začne křičet. Charlie je vystrašená, ale vzápětí se jí kamarádka znovu vysměje, že to jen hrála a zavěsí. Vrací se do koupelny a cestou za ní se objevuje Mary v odrazech. V koupelně na ní začne mluvit odraz -"Ty jsi to byla. To tys zabila toho chlapce.". Začnou jí krvácet oči a kácí se na zem.

Sam má znovu noční můru. Vzbudí se z motelu a vyčítavě se osopí na Deana, že ho neměl nechat spát. Dean oznamuje, že nenašel v nekrolozích nic, kromě obrovské frustrace. V tu chvíli volá Charlie.

Bratři jsou s Charlie na lavičce v parku. Charlie brečí a popisuje, jak zemřela kamarádka. Bratři jí uklidňují. Potřebují pomoc.

Díky Charlie se dostávají do pokoje zemřelé. Hledají kamerou s nočním viděním. Sam najde pod zrcadlem v koupelně stékající plazmu. Zezadu na zrcadle najdou otisk ruky a nápis Gary Bryman.

Dean zjišťuje, že to byl 8-letý chlapec, kterého zabilo auto. Řidič ujel. Charlie říká, že její kamarádka byla určitě řidičkou. Všichni jdou k Schuemakerovým.

U Schuemakerových najdou zezadu na zrcadle jméno Linda Schuemakerová. Byla to manželka prvního mrtvého a předávkovala se léky na spaní. Bratři nepochybují, že jí zabil manžel.

Dean začne hledat celonárodně Mary. Mary má systém. Jakmile se dostane do zrcadel najde někoho, kdo má tajemství týkající se smrti. Zrcadlo totiž odráží duši. Pokud najde, tak ho i zabije. Dean nachází Mary Wortingtonovou. Zabitá před zrcadlem a vyřezané oči. Bylo jí 19.

Bratři jdou z a detektivem, co vraždu vyšetřoval. Nedořešil, ale nejspíš jí zabil její ženatý milenec, protože chtěla vztah zveřejnit. Na fotce z místa činu na zrcadle otisk a začátek jména vraha. Mary byla zpopelněna a zrcadlo vráceno příbuzným.

Ve škole mluví Charlie s Donnou. Donna se Charlie vysměje a ze vzteku vyvolá Mary. Charlie vyděšeně odchází. Chodbou za ní se objevuje v odrazech Mary. Ve třídě si všimne odrazů a začne křičet.

Bratři zjišťují, že zrcadlo bylo před týdnem prodáno do starožitnictví v Toledu. Bratři chtějí rozbít Maryino zrcadlo. Ozve se telefon - Charlie.

Bratři přivádějí Charlie do motelu a zakryjí odrazy. Má zůstat od nich dál a ptají se na její tajemství. Pohádala se s přítelem. Vyhrožoval, že se zabije, když odejde. Charlie odešla a on se zabil.

Bratři jedou zničit zrcadlo. Sam uvažuje, že rozbít nebude stačit. Chce ji i vyvolat, protože po něm půjde. Dean naštvaně zastavuje a říká Samovi, že se musí přestat vinit ze smrti Jess. Sam však říká, že to mu mohl zabránit. Dean chce vysvětlení. Sam odmítá - potřebuje na něco nalákat Mary.

Přichází do starožitnictví. Hledají mezi spoustou zrcadel. Nevšimli si, že spustili alarm. Sam najde zrcadlo a vyvolá Mary. V tu chvíli přichází policie. Dean říká, že je syn majitele, což mu policie nevěří, protože nevypadá jako korejec. Dean nemá čas se hádat, a tak je omráčí.

Mezitím Sam čeká na Mary. Rozbíjí zrcadla v nichž se mihne. Samovi začnou krvácet oči a začne na něj mluvit odraz - Neřekl Jess kdo je. Noční můry o její smrti měl už předtím, než zemřela, ale nevěřil jim. V tu chvíli přibíhá Dean a rozbíjí zrcadlo. Dean podepře Sama a odcházejí. Mary však vyleze z rámu a jde za nimi. Bratři uslyší střepy. Otočí se a oba začnou krvácet a kácet se na zem. Dean nastaví zrcadlo Mary. Ta zničí sama sebe. Po chvilce Dean poznamená, při pohledu na množství střepů, že to vidí tak na 600 let neštěstí.

Bratři vezou Charlie domů a Sam jí radí, aby si odpustila. To se prostě stává.

Na cestě městem se ptá Dean na Samovo tajemství. Sam říká, že by pro něj klidně i zemřel, ale tohle si nechá pro sebe. Sam pozoruje míhající se okolí. V tom na křižovatce spatří Jessicu v bílém. Dívají se na sebe. Po chvíli Jess zmizí. Sam nasucho polkne s mírně vyděšeným pohledem.

Hlášky:
Sam: Proč si mě nechal spát?
Dean: Protože jsem úžasný bratr.

Sam namíří kameru na Deana
Dean: Jsem jako Paris Hilton?

Dean: Hej Same?
Sam: Ano?
Dean: Tohle vidím tak na 600 let neštěstí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama