1x04 Phantom Traveler (lovci duchů)

2. ledna 2009 v 19:29 | beruska.luciik911 |  ☻☻Lovci duchů☻☻

Trailer:


Jeden z pasažérů letadla během letu otevře nouzové dveře a letadlo se zřítí. Bratři jsou k této podivné "nehodě" zavoláni Johnovým starým známým, který už nadpřirozeno poznal na vlastní kůži

Nervózní muž na letišti se dojde před letem opláchnout na toalety. Do místnosti vlétne větráním černý prach a vnikne muži do očí.

Při letu si jde muž protáhnout nohy. Dojde ke dveřím a otevře je. Letadlo se po chvíli zřítí.

Dean spí. Do pokoje přichází Sam a budí ho. Chvílí řeší Samovu nespavost, ale potom Deanovi zazvoní telefon. Volá Jerry Panowsky, kterému už Dean s Johnem jednou pomohli. Jerry se chce osobně sejít, protože pro ně něco má.

Když jsou u Jerryho, vyslechnou nahrávku z kokpitu zříceného letadla. Kromě volání o pomoc je na nahrávce také obrovské množství šumu. Jerry vysvětluje co se stalo. V letadle došlo z ničeho nic k velké ztrátě tlaku, ale nikdo neví proč. Ze 100-ta pasažérů přežilo jen 7, mezi nimi i pilot letadla Chuck, který si teď nehodu klade za vinu. Sam s Deanem tedy případ berou a jdou si prohlédnout vrak letadla.

Při cestě do skladu opatří Dean legitimaci státní bezpečnosti. Sam mu v autě pouští záznam z nahrávky, na kterém je zachycen záhrobní hlas, jak říká: ,,Nikdo nepřežije''. Ale 7 z pasažérů přežilo. Sam si myslí, že by se mohlo jednat o podobný případ, jako když byly kdysi části ze zříceného letadla 401 použity na stavbu nových letadel, ve kterých potom strašil duch pilota z letu 401. Bratři se rozhodnou navštívit jednoho z přeživších Maxe Jaffieho.

V psychiatrické léčebně se od Maxe dozví, že před zřícením viděl muže s černýma očima, jak otevírá nouzový východ letadla.

Bratři si pro větší věrohodnost jejich identity koupí oblek a vyrazí do skladu s vrakem.

Měřič EMP je upozorní na kliku od nouzových dveří. Dean si na ní všimne nějaké žluté látky. Sam jí kus oškrábe, aby mohli zjistit, co to je. Mezitím přijdou do skladu praví agenti z národní bezpečnosti. Od hlídače se dozví, že už tam dva agenti jsou a tak rychle vtrhnou do skladu, ale když tam dorazí bratři už jsou pryč.

Chuck se ještě s jedním pilotem chystá na další let. Moc se mu do toho nechce ale i přesto poletí. Když je Chuck sám, vlétne větráním do místnosti opět černý prach a očima vnikne do Chucka. Při letu strhne Chuck řízení k zemi a letadlo se zřítí.

Mezitím u Jerryho bratři zjišťují, že látka z kliky je síra. To nasvědčuje tomu, že byl muž posedlý démonem.

Když se Sam snaží najít něco o démonech, zavolá Deanovi Jerry a oznámí mu co se stalo Chuckovi. Dean si ještě zjistí místo nehody a hned se tam se Samem rozjedou.

Na místě byla opět nalezena síra. Kromě toho našel Sam další spojitost mezi lety a to, že se obě zřítily 40 minut po startu. Podle Deana je to odkaz na Noemovu archu, kde pršelo 40 dní. Podle něj je to znamení smrti a vhledem ke vzkazu z nahrávky, jde teď démon nejspíš po všech co let přežili.

Bratrům se podaří po telefonu zdržet od dalšího letu všechny přeživší kromě letušky Amandy Walkerové a tak se za ní vydají osobně.

Když dorazí na letiště, podaří se jim konečně Amandě dovolat, ale nepřesvědčí jí, aby zůstala na zemi. Sam tedy přistoupí k plánu B. Musí nastoupit do letadla. Deanovi se moc nechce, protože se létání bojí. Sam se tedy nabídne, že půjde sám a tak se Dean nakonec podvolí.

V letadle dojde Dean nenápadně zjistit, jestli není Amanda posedlá, přičemž se spíš ztrapní. Když se vrátí na místo, poví mu Sam o řeckém rituálu na vymítání démonů, který našel v deníku. Teď už musí démona jen najít.

Při procházení letadla s měřičem EMP se ukáže, že démon je v pilotovi.

Bratři se tedy obrátí na Amandu. Potřebují, aby pilota vylákala ven z kokpitu.

Když ho k nim Amanda přivede, Dean ho srazí k zemi a zalepí mu pusu. Amanda se postará o to, aby se k nim nikdo další nedostal a Sam začne vymítat. Pilot se po chvíli Deanovi vysmekne a pustí se do bratrů, Deanovi se ho však podaří opět chytit. Když Sam dokončí první část vymítání, opustí démon tělo pilota. Dostane se do větrání, načež začne letadlo prudce klesat. Sam rychle sebere deník, který mu démon odkopl pryč a dočte vymítací formuli. V tom do letadla uhodí blesk a to se zase srovná.

Bratři se ještě rozloučí s Jerrym. Deanovi není zrovna jasné, jak se vůbec dostal k jeho číslu. Jerry tvrdí, že mu ho má od Johna. Má ho totiž jako vzkaz v jeho hlasové schránce.

Na cestě tedy Dean ještě zavolá na Johnův mobil a přesvědčí se, že měl Jerry pravdu. Poté odjíždí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama