LP- bio - Od Xera k Hybrid Theory: 1994-1999

18. prosince 2008 v 20:07 | beruska.luciik911 |  >>>Linkin Park

Poté co v roce 1994 promoval na Washington High School ve Phoenixu v Arizoně, se vokalista Chester Bennington přidal ke kapele zvanéGrey Daze. Skupina vydala dvě alba, No Sun Today a Wake Me . Konflikty s kapelou však Benningtona donutili odejít. Mezitím v roce 1996, kytarista Brad Delson a MC Mike Shinoda promovali na Agoura High School v Los Angeles na předměstí Agoura Hills, v Kalifornii. Po promocích, ještě s kamarádem bubeníkem Robem Bourdonem vytvořili kapelu, která se jmenovala SuperXero . Ještě předtím, byli Delson a Bourdon asi tak rok ve skupině zvané Relative Degree.

Ti tři začali hrát ještě archajickou formu své hudby v době,
kdy byli na koleji. Delson navštěvoval Kalifornskou univerzitu ve Westwoodu v Los Angeles. Shinoda šel na Art Center College of Design v Pasadeně, v Kalifornii. Mezitím na UCLA, Delson potkal basistu Davea Farrella . Delson a Farrell byli spolubydlící a tak spolu často zkoušeli hrát. Ještě před Linkin Park, hrál Farrell pro kapelu Tasty Snax s Markem Fiorem, pozdeji si změnili jméno naThe Snax . Fiore se později stal kameramanem Linkin Park. A zatím na Art Center College, Shinoda potkal Joa Hahna. Farrell a Hahn se přidali k SuperXeru a jméno kapely bylo změněno na Xero. K těm pěti se pak přidal vokalista Mark Wakefield a společně, nahráli svou první stejnojmenou demo pásku. Pásku pak poslali k různým nahrávacím společnostem, ale nikdy nebyla schválena a kapela nebyla přijata. Krátce potom Wakefield opustil skupinu.
Shinoda ohlásil, že shánějí nového vokalistu a Delson zatím začal jednat se zástupcem Warner Brothers Records A&R Jeffem Bluem. Blue upozornil Delsona a Shinodu na Benningtona, mladého zpěváka z Phoenixu, který hledá kapelu ke které by se mohl přidat. Shinoda a Delson poslali Benningtonovi pásku obsahující instrumentalní song a on na ni nahrál vokály. Pak zavolal Shinodovi a přehrál mu song přes telefon. Kapela byla ohromena a požádala Benningtona, aby přiletěl z Phoenixu do Los Angeles na konkurz. Na konkurzu to několik jiných potencionálních vokalistů, kteří o to místo soupeřili, jednoduše vzdalo jakmile uslyšeli Benningtonův zpěv.

Když se Bennington přidal ke skupině, změnili si název na Hybrid Theory a skupina se dala dohromady - skoro. Farrell totiž opustil skupinu, aby dokončil školu, a tak, nenahrál basové částlido jejich stejnojmeného EP. Místo něj basové části nahráli Delson a basista Kyle Christener. EP bylo vydáno zhruba v polovině roku 1999, pouze asi v jednotisícovém
nákladu. Několik kopií poslali nahrávacím společnostem, včetně Warner Brothers Records . Zbytek kopií dostali první členové nově zformovaného street teamu kapely. Farrell byl dočasně nahrazen Scottem Koziolem. Scott se objevil i ve videu pro "One Step Closer" alba Hybrid Theory. Následně se v roce 1999, díky Blueovi, kapela upsala Warner Brothers . Byli však nuceni změnit si jméno kvůli sporným autorským právům s Britskou electronickou skupinou zvanouHybrid . Padlo několik návrhů pro jméno kapely, jako třeba Clear, Probing Lagers, Ten P.M. Stocker (jako takový vtípek, protože materiál vznikal většinou pozdě v noci ) a Platinum Lotus Foundation . Bennington nakonec navrhl použít název Lincoln Park, protože projížděl Lincoln Parkem v Santa Monice v Kalifornii (nyní Christine Reed Park), každý den, vždy cestou do nahrávacího studia když, kapela nahrávala dema pro jejich nové album. Bennington měl pocit, že by to pro kapelu mohlo být dobré jméno, protože Lincoln Parky jsou po celé zemi. Počítal s tím, že kapelu budou brát jako místní, ať přijedou kamkoliv. Jenže. Doména lincolnpark.com byla už zabraná a kapela si nemohla dovolit ji odkoupit, tak změnili výslovnost z "Lincoln" na "Linkin" a tak koupili doménu s názvem linkinpark.com.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama