exquisite band "Skillet" - Jakou hrajou hudbu?

21. listopadu 2008 v 16:15 | beruska.luciik911 |  Skillet


Skillet je křesťanská rocková kapela, která byla v polovině 90. letech založena v Memphis v Tenessee a začala účinkovat v roce 1996. Nyní hraje víc jak 11 let a je podruhé nominována na cenu Grammy za své album Comato.

Jakou hrají hudbu?

Kvalifikovaně charakterizovat styl jejich hudby je složité, protože John Cooper se svou kapelou už zkusil řadu experimentů. Jednotlivá alba se od sebe často velice liší a za 11 let existence kapely je zjevný její vývoj. Už jen srovnat údaje v kolonce "žánr" na různých internetových stránkách je zajímavé: narazíte na rock, christian rock, hard rock, heavy metal, pop, dance/techno, praise&worship, alternativní rock, industriální techno, elektro-industriál, nu-metal, goth-metal. Lajcky řečeno: momentálně hrají tvrdší styl hudby. Rock.

Mnohé kritiky přirovnávají zvuk Skillet k Nine Inch Nails nebo Marilyn
Manson. Cooper přesto trvá na tom, že jeho hudba nevychází z tvorby jiných. (Nicméně poté, co navštívil koncert Marilyn Manson, zhudebnil svou zkušenost v písni Rippin´ Me Off - jako reakci na mnohé výpady MM proti Bohu.) "Můžu říct, že poslouchání těch alb mě ovlivnilo hlavně v oblasti produkce. Ale já jsem spíš fanda popu. Mám rád Seala, INXS, Madonnu. A nová vlna osmdesátých let - Howard Jones a Depeche Mode - na mě měla ještě větší vliv." (podle časopisu Tón, z roku 2001)

Jejich muzika je energická s aktuálními, trefnými texty. Hlas zpěváka Johna Coopera je pro kapelu typický nejen naléhavostí, živostí, ale i surovostí - především u poslední desky Comatose. Mnoho písní kapely Skillet se hrálo i v rádiích.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama